2011 VETLLADA A CORNELLA 06/11/11

 

VETLLADA A CORNELLA DE LLOBREGAT 06/11/2011

Stanislav Andreseian (Budo Arts) Vs Trung Tin Nguyen (Francia) K.B.G. -71KG, 1X5

                           GUANYADOR: TRUNG TIN NGUYEN

 

Oscar Rodriguez Gutierrez (Leones) Vs Mohamed El Haddad (Club Siam ) -57 KG. 2X2, K1R.

                          GUANYADOR: OSCAR RODRIGUEZ GUTIRREZ

 

Llatzer Deu Hernandez (Campio) Vs Juan Correa Monterde (Bruc Fitness) -57KG 3X2, K1R.

                           GUANYADOR: LLATZER DEU HERNANDEZ

 

Rurben Castro Silva (Leones) Vs Jordi Ureña Sanchez (Sant Jordi) -57KG, K.B. 3X2

                           GUANYADOR: RUBEN CASTRO SILVA

 

Albert Palau Arias (Leones) Vs Javier Vazquez Lazaro (Campio) -60KG. K1R, 3X2.

                          GUANYADOR: JAVIER VAZQUEZ LAZARO

 

Francisco Rios Dominguez (Campio) Vs Anthony Churasi Villoslada (Black Bull) -60KG. K.B. 3X2.

                           COMBAT NUL

 

Manuel Saladich Gonzalez (Doksuri) Vs Victor Anulo Costoya (P.Impacto) -63´5KG.3X2 B.CHINO

                         GUANYADOR: MANUEL SALADICH GONZALEZ

 

Angel Vazquez Lazaro (Campio) Vs Joseph Franch Pellicer (Fama) -63´5KG, K1R, 3X2.

                        GUANYADOR: ANGEL VAZQUEZ LAZARO

 

 

10º Pol Galobart Asensio (Campio) Vs Raul Pareja Quintanar (Last Round Pol.) -63,5KG. K.B. 3X2

                             COMBAT NUL


11º Laureano Exposito Vera (Leones) Vs Javier Vico Auñan (P. Impacto) -67KG.K.B. 3X2.

                       GUANYADOR: LAUREANO EXPOSITO VERA

 

12º Marc Dass Rey (Bruc Fitness) Vs Eric Morros Ariza (Sirfuriojol) -67KG. M.T. 3X2.

                       GUANYADOR PER KO: MAR DASS REY

 

13º Alan Agudero de Carvalho (A.K.B.M.T.C.) Vs Jordi Alabat Castro (Campio) -67KG. K.B. 3X2.

                       GUANYADOR: JORDI ALABAT CASTRO

 

14º Gerard Castañares Loizaga (Sparta) Vs Alejandro Pablos Berjillo (Gymsal) -71KG. K.B. 2X2.

                       GUANYADOR: GERARD CASTAÑARES

 

15º Antonio Jimenez Borja (Doksuri) Vs Daniel Maldonado Ayala (Leones) -71KG.K1R.3X2.

                       GUANYADOR PER KO: ANTONIO JIMENEZ BORJA

 

16º Isaak Cervantes Gonzalez (P. Impacto) Vs Sergio Lloret Tortosa (GYM SAL) -71KG K1 3X2

                       GUANYADOR: SERGIO LLORET TORTOSA

 

17º Victor Rios Palomares     (Sparta) Vs Alejandro Gomez Vergara (Kick BCN) -71KG.K.B.2X2.

                      GUANYADOR: ALEJANDRO GOMEZ VERGARA

 

18º Isaak Carrillo Reina (Sant Jordi) Vs Mario Montiel Jimenez (P. Impacto) -71KG.K1R.3X2.

                     GUANYADOR: MARIO MONTIEL JIMENEZ

 

19º Jordi Sonet Perez (Kick BCN) Vs Daniel Lopez Martinez (AKBMTC) -71KG.K.B.3X2

                         GUANYADOR: JORDI SONET PEREZ

 

20º Javier Ruiz Garcia (K.B.M.T.Alpicat) Vs Hector Sola Garcia (WAI KRUU) -75KG. K1R,3X2.

                     GUANYADOR: JAVIER RUIZ GARCIA

 

21º Gabriel malagon Giron (Last Round) Vs Ruben Cervantes Gonzalez (P.Impacto) -75KG.K.B. 3X2

                     GUANYADOR: GABRIEL MALAGON GIRON

 

22º Ruben Vaca Balance (Campio) Vs El Moutaouakil Chikh (Kick-BCN) -75KG.K.B. 3X2

                         COMBAT NUL

 

23º Alejandro Llasera Cabane (Sparta) Vs Josep Oriol Escobar (Last Round) -81KG. K.B. 3x2

                       GUANYADOR: ALEX LLASERA    

 

Marques Col.laboradores