2014 Copa Catalana a Sant Andreu 15/11/2014

 VETLLADA SANT ANDREU 15/11/2014

TATAMI 2X2

1º Ahmed Rahoussi Balaghlam (C.S. Jordi) Vs Joan Cruset Montada (M.T.BCN) 57Kg K1R.


            GUANYADOR : AHMED RAHOUSSI BALAGHLAM


2º Felix Peiró Pino (Sparta) Vs Victor de Castro Sero (Bellpuig) 60Kg K.B.


           GUANYADOR: FELIX PEIRO PINO


3º Ruben Vilchez Navarro (Kick Adrima) Vs Raul Mataró LLansa (Survival) 67Kg K.B.


           GUANYADOR: RAUL MATARO LLANSA


4º Adrián Sánchez Ladrón (Bruc F.) Vs Adrian Quetglas Lopez (Kick BCN) 67Kg K1 R.


           COMBAT NUL


5º Oscar Martín Baena (Sparta) Vs Alex Valverde Moreno (Cartago) 71Kg K.B.


          GUANYADOR: ALEX VALVERDE MORENO


6º Alejandro Blasco Braso (Kick BCN) Vs Raul Lobato Escribano (Leones) 71Kg K.B.


          GUANYADOR PER KO: ALEJANDRO BLASCO BRASO


7º Alejandro Nieto Molina (Survival B.) Vs Fernando Díaz Cuadros (Sparta) 71Kg K.B.


         GUANYADOR PER ABANDONAMENT: FERNANDO DIAZ CUADROS


8º Jorge Closas Rodenas (Sir Boxing-Jol) Vs Kevin García Alberca (Leones) 71 K.B.


         GUANYADOR: KEVIN GARCIA ALBERCA


9º Kilian Almeida Jiménez (Kick Adrima) Vs Daniel Guillem Vechioti (M.T. BCN) 75 Kg K.B.


         GUANYADOR: DANIEL GUILLEM VECHIOTI


10º Juan Manuel Oviedo Fdez. (Sparta) Vs Jaime Andres Alvarez Peña (Mollerusa) 75Kg K.B.


         GUANYADOR: JUAN MANUEL OVIEDO FERNANDEZ


11º Markiyan Skvariy (Bruc-F.) Vs Esteve Gonzalo Luzardo Perez (M.T. BCN) 75 Kg KB


          GUANYADOR: MARKIYAN SKVARIY


12º Antonio Gutierrez Roque (Espai Esport) Vs Gerard Capitan Oriola (Bellpuig) 75Kg K.B.


          GUANYADOR PER KO: ANTONIO GUTIERREZ ROQUE


13º Juan M.García Sánchez (Sir Boxing-Jol) Vs Ruben Cubero García (Kick Adrima) 75Kg K.B.


         GUANYADOR PER KO: JUAN M.GARCIA SANCHEZ


14º Oscar Rubio Quintana (Survival) Vs Michael Clemente Rosello (Pugnator C.) 81Kg K.B.


          GUANYADOR: OSCAR RUBIO QUINTANA

RING 3X2 y 4X2


1º María Mirasol Hernández (Alpicat) Vs Mirella Garcia López (Puro I.) 57 Kg K1 R


            COMBAT NUL


2º Daniel Molero Moya (Furiojol V. Camí) Vs Aitor González Benito (Octógono) 60Kg M.T.


            GUANYADOR: DANIEL MOLERO MOYA


3º Abdelkarin Medjereab Arellano (Dok Suri) Vs El Mehdi Jraifi (Kick Adrima) JUNIOR 60 Kg K-1


            GUANYADOR: EL MEHDI JRAIFI


4º Adrian Vázquez Guillem (Sparta) Vs Mohamed Said (Siam Gym) -57Kg 4X2 K1Rules


           GUANYADOR: ADRIAN VAZQUEZ GUILLEM


5º Alex López Vallejo (Pugnator C.) Vs Oscar Rodríguez Gutiérrez (Leones) 63,5Kg K.B.


           COMBAT NUL


6º Adeel Abbas Nawaz Bagum (M.T.Tossa) Vs Alex Dass Rey (Bruc Fitness) -63Kg 4X2 M.T.


           GUANYADOR: ALEX DASS REY


7º Nourdine Assida (Octógono) Vs Fco Valderrama Navarro (C.S. Jordi) 67Kg K1R.


           GUANYADOR: FRANCISCO VALDERRAMA NAVARRO


8º Josep Franch Pelllicer (Templo Fitness) Vs Julian Arias Gonzalez (B.-Fitness) -63 4X2 K1Rules.


           GUANYADOR PER KO: JULIAN ARIAS GONZALEZ


9º Albert Trepat Diaz (Alpicat) Vs Alejandro Muñoz Viedma (AFE Malgrat) 67Kg K1


            COMBAT NUL


10º Abel Aguilar Torres (Puro Impacto) Vs Francisco Cledera Perez (Furiojol D Camí) 67Kg K1


            GUANYADOR: ABEL AGUILAR TORRES


11º Pao Meteo Lerma (Survival) Vs Mimoun Boudo Zariouh (Furiojol V. Camí) 71Kg K.B.


            GUANYADOR: MOMOUN BOUDO ZARIOUH


12º Antonio Jiménez Borja (DokSuri) Vs Youssef Zerki Stitou (Looprakarn) -67Kg 4X2 M.T.


            GUANYADOR: ANTONIO JIMENEZ BORJA


13º Mohammed Ben Abdelouaha (AFE Malgrat) Vs El Moutaouakil Chikh Soussan (DokSuri) 71 K1


           GUANYADOR: EL MOUTAOUAKIL CHIKH SOUSSAN


14º Joel Duque Fumanal (AFE Malgrat) Vs Alberto Dalmases Bachero (Bruc-F.) 71Kg, K1R


           GUANYADOR: ALBERTO DALMASES BACHERO

15º Eduardo del Prado Fores (Leones) Vs Jordi Miquel Molinos (Alpicat) -67Kg 4X2 K1Rules


          GUANYADOR: EDUARDO DEL PRADO FORES


16º Rafel Culleres Llados (Bellpuig) Vs Pablo César Jara Guzman (Kick Adrima) 71Kg K.B


          GUANYADOR: RAFAEL CULLERES LLADOS


17º Nourdine Chaibi (M.T. Tossa d Mar) Vs Sergio Díaz Vialcarnet (Bruc F.) 75Kg K1R


           GUANYADOR: SERGIO DIAZ VIALCARNET


18º Antonio Martínez Sierra (Leones) Vs Sergio Martínez Díaz (Siam Gym) -67Kg K1 4X2 Rules


          GUANYADOR PER KO: ANTONIO MARTINEZ SIERRA


19º Omar Ezequiel Moreno (Bruc F.) Vs Carlos Alberto Lamela Vazquez (DokSuri.) 81 Kg K1R


         GUANYADOR: OMAR EZEQUIEL MORENO


20º Paul eduardo Arguelles (Bruc F.) Vs Xavi Trabado Gavin (Kick BCN) 86Kg K1 R.


        GUANYADOR: PAUL EDUARDO ARGUELLES


21º Marius Danut Russu (Looprakarn) Vs Guillermo San Willy (Bruc Fitness) + 91 Kg K1R


        GUANYADOR: GUILLERMO SAN WILLY

 

Marques Col.laboradores